Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Alerty poziomu paliwa i poziomów napięć

Ustawienie wysyłania alertów z monitorowanego pojazdu


Monitoriwanie pojazdu to nie tylko kontrola tego gdzie się znajduje, jak szybko się porusza czy ile czasu stoi na parkingu. Ten aspekt kontroli to oczywistość. Poza tym jednym z ważniejszych parametrów jakie kontroluje każdy fleet manager to paliwo. W tym artykule opowiemy, jak przy pomocy naszego programu do monitoringu GPS można kontrolować ten parametr. Przedstawimy aspekt kontroli przez powidomienia SMS i mail o gwałtownych zmianach jego poziomu czyli o tankowaniach i upustach.

Przed przystąpieniem do tej konfiguracji należy wyjaśnić jedną kwestię. Aby opisywane powiadomienia działały w pojeździe musi być zainstalowany lokalizator GPS jednego z poniżej wymienionych typów:


Tylko wyżej wymienione urządzenia posiadają wymagane wejścia do odczytu szyny CAN lub do odczytu poziomu napięcia. Aby rozpocząć konfigurację alertów poziomów paliwa należy zalogować się w systemie a anstępnie przejść do Menu > Czujniki > Analogowe - Paliwo w zbiorniku i napięcia > Alerty poziomu paliwa w zbiornikach i poziomu napięcia.

Menu - alerty paliwa

W tabeli jaka ukazuje się nam po wejściu na tę stronę mamy miejsce na informacje o ustawionych powiadomieniach w tabeli po prawej stronie a po lewej stronie znajduje się lista pojazdów. Aby dopiasać nowy alert należy kliknąć link "Dopisz nowy wiersz". W tym momencie ukazuje się nam formatka edycyjna. Oczywiście przed przystąpieniem do dopisania nowego alertu musimy wpisać do systemu odpowiednie kontakty. To na te kontakty SMS lub mail system będzie wysyłać powiadomienia. Artykuł opisujący jak dopisać kontakt zanajduje się na naszych stronach internetowych.

Dopisanie nowego alertu

Należy po kolei ustawić:
Typ alertu - tankowanie albo upust
Źródło danych - szyna CAN lub sonda paliwa
Alert dotyczy pojazdu - wskazać pojazd z listy
Gdzie wysłać alert - wskazać numer dla SMS lub adres mail


Po zapisaniu tych ustawień ukazują się one w tablicy na liście. Jeżeli planujemy kontrolować tankowania i upusty paliwa to należy dla jednego pojazdu stworzyć dwa alerty. Jeden dla tankowania a drugi dla upustu paliwa. Nasz program do monitoringu pojazdów wysyła SMS-y bezpłatnie. Oznacza to że bez limitów można otrzymywać dowolną liczbę powiadomień w ramach posiadanego dostępu do serwera.


Lista alertówMateriał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
HelpKomentarze


Kunek     napisał dnia 2012-10-31 14:45:06

A można ustawić alerty tak by były wysyłane na kilka telefonów jednocześnie?Monitoring GPS     napisał dnia 2012-10-31 14:47:30

Oczywiście można ustawić tak alerty poziomu paliwa aby były wysyłane na dowolną ilość telefonów i adresów mail. Nie ma tu ograniczeń. Wysyłane SMS-y z alertami są bezpłatne. Nie pobieramy za nie dodatkowych opłat. Można wysyłać je bez ograniczeń ilościowych.Luby     napisał dnia 2012-11-06 08:42:47

Czy wysyłanie alertów z zagranicy też jest bezpłatne ? Moje auta jeżdżą dużo po europie i interesuje mnie to właśnie zagadnienie.Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-06 09:00:48

Wysyłanie alertów SMS z zagranicy Polski jest też bezpłatne. Nie ma też żadnych ograniczeń ilosciowych w tym zakresie.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3