Jesteś niezalogowany ...

Polecamy

Zapraszamy

Nasze forum jest otwarte dla wszystkich.

Monitoring GPS - kontakt

Monitoring GPS

Firma "PetSoft"
80-119 Gdańsk
ul. Księdza Robaka 41

Dane kontaktowe

mail: info@monitoring-gps.net
tel: +48 505 464 473

Czy nawigacja GPS działa wszędzie?


Powrót do listy tematów


~Zbyszek z Opola     napisał dnia 2018-03-31 18:56:07

Dobra, ten monitoring wygląda nawet ciekawie. Powiedzmy, że mam flotę pojazdów, a mam, zamontuję w każdym samochodzie taki GPS, ale co z zasięgiem. Wszędzie to działa? Jeżeli samochody będą jeździć po całej Europie to wszędzie będzie zasięg? Jaką mam gwarancję? Czy da się to jakoś obliczy? Na przykład czy możecie mi podać procentowo jaki obszar Europy taki GPS pokrywa? Nie wiem, 80%, 90%, a może więcej?

A jeżeli np. ktoś ukradnie taki samochód, to czy będzie on wstanie znaleźć ten lokalizator? Bo złodzieje nie są naiwni. Przecież wiedzę, że coś takiego się montuje. Czy są jakieś urządzenia, które mogą zneutralizować lokalizator lub pomoc w ustaleniu jego położenia w samochodzie?

Proszę o szczere odpowiedzi, bo naprawdę jestem zainteresowany zakupem Państwa produktów.

 

Pozdrawia

Zbyszek z Opola

 ~Monitoring GPS     napisał dnia 2018-03-31 20:24:37

Po pierwsze - Zasięg GPS pokrywa raczej 100 % Europy. Satelity widziane są zawsze.

Po drugie - W celu zapewnienia sobie pewności odnalezienia pojazdu należy dodatkowo zainstalować monitoring ochronny. 

http://www.monitoring-gps.net/WiecejSklep/MonitoringOchronny.aspx~Darek     napisał dnia 2018-04-04 17:14:15

"Dla osiągnięcia pełnej operacyjności [..] 24 sprawne satelity. Taka ilość sprawia, iż co najmniej 5 z nich, z prawdopodobieństwem 0.9996, jest widocznych z każdego miejsca na Ziemi."

 źródło: www.technologiagps.org.pl

 

Czyli z zasięgiem GPS nie powinno być żadnych problemów. Oczywiście pomijam sytuacje, gdy jakieś przeszkody terenowe ograniczają widoczność, ale to przypadki jednostkowe. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że GPS to nie jedyny system nawigacji, bo przecież jest jeszcze GLONASS, Beidou i Galileo, a nowoczesne moduły są wstanie z wieloma systemami pracować jednocześnie, więc ilość potencjalnych satelitów od których można łapać sygnał jest bardzo duża.

 Ja bym się raczej zastanowił nad siecią GSM, bo to nią są przesyłane informacje o lokalizacji. Tutaj jest jak z komórkami przecież. Generalnie wszędzie jest zasięg, ale zdarzają się takie miejsca, że po prostu nie ma, chociaż to też jest wyjątek.

Generalnie raczej nie musisz się obawiać, że będą jakieś problemy z zasięgiem. W razie kradzieży można szybko namierzyć pojazd (w zasadzie to jest on cały czas śledzony) i nawet jak się ktoś gdzieś ukryje, to zawsze zostaje trasa aż do momentu schowania samochodu. 

 Ja powiem z własnego doświadczenia, że jest to bardzo dobre rozwiązanie antykradzieżowe, więc jeżeli się wahasz, to powiem Ci, że byłoby to dobre rozwiązanie. Przy relatywnie niskich kosztach (w porównaniu z kosztami prowadzenia działalności) można się tanio zabezpieczyć.

 


~jawid     napisał dnia 2018-04-06 10:59:59

Kolego, taki monitoring będzie Ci działał praktycznie wszędzie. Po pierwsze GPS ma globalny zasięg, a po drugie cała Europa jest obsiana BTS-ami, więc nie masz się co przejmować. Jest to naprawdę fajna sprawa, więc o zasięgu nawet nie myśl, tylko zastanów się czy jest Ci to potrzebne, a jak jest to po prostu kupuj i już.

Dodaj swój wpis


Twój nick lub imię

Twój wpis

RadEditor - HTML WYSIWYG Editor. MS Word-like content editing experience thanks to a rich set of formatting tools, dropdowns, dialogs, system modules and built-in spell-check.
RadEditor's components - toolbar, content area, modes and modules
   
Toolbar's wrapper  
Content area wrapper
RadEditor's bottom area: Design, Html and Preview modes, Statistics module and resize handle.
It contains RadEditor's Modes/views (HTML, Design and Preview), Statistics and Resizer
Editor Mode buttonsStatistics moduleEditor resizer
 
 
RadEditor's Modules - special tools used to provide extra information such as Tag Inspector, Real Time HTML Viewer, Tag Properties and other.
   

Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3