Jesteś niezalogowany ...

Polecamy

Zapraszamy

Nasze forum jest otwarte dla wszystkich.

Monitoring GPS - kontakt

Monitoring GPS

Firma "PetSoft"
80-119 Gdańsk
ul. Księdza Robaka 41

Dane kontaktowe

mail: info@monitoring-gps.net
tel: +48 505 464 473

Umiejscowienie anteny GSM


Powrót do listy tematów


~Henio     napisał dnia 2012-11-12 15:44:00

Mam zainstalowany lokalizator mL300-can. Został on zamontowany (ukryty) w przedniej desce rozdzielczej Forda Transit-a w okolicy radia. Od czasu do czasu mam problem z aktualnymi danymi na serwerze. Pojawiają się czasami po jakimś czasie. Co może być tego powodem ?
Zastanawiałem się na tym i doszedłem do wniosku, że przyczyną może być źle ustawiona antena GSM. Proszę o radę jak mam postąpić.


~Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-12 23:07:28

Faktycznie jeżeli antenę GSM ukryje się blisko elementów blaszanych nadwozia to może wystąpić problem z komunikacją. Ale tylko w miejscach o słabszym sygnale GSM. W centrach miast tego typu problemy nie występują.
Oczywiście w skrajnym przypadku może dojść do całkowotego zaekranowania anteny GSM przez elementy nadwozia i wtedy będzie problem. Ale takie sytuacje obserwujemy niesłychanie rzadko. Na pewno w chwili instalacji należ zwrócić uwagę na to w jakim miejscu znajduje się antena GSM.


~Henio     napisał dnia 2012-11-13 08:17:39

Czy można zatem zastosować inną antenę GSM niż antena prętowa? Widziałem takie antenki na kablu do przyklejenia na szybę. Ponieważ kabel ma 5 metrów długości to wydaje mi się, że łatwiej będzie umieścić do w dogodnym miejscu.
Dodaj swój wpis


Twój nick lub imię

Twój wpis

RadEditor - HTML WYSIWYG Editor. MS Word-like content editing experience thanks to a rich set of formatting tools, dropdowns, dialogs, system modules and built-in spell-check.
RadEditor's components - toolbar, content area, modes and modules
   
Toolbar's wrapper  
Content area wrapper
RadEditor's bottom area: Design, Html and Preview modes, Statistics module and resize handle.
It contains RadEditor's Modes/views (HTML, Design and Preview), Statistics and Resizer
Editor Mode buttonsStatistics moduleEditor resizer
 
 
RadEditor's Modules - special tools used to provide extra information such as Tag Inspector, Real Time HTML Viewer, Tag Properties and other.
   

Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3