Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Wejścia i wyjścia cyfrowe

Opis możliwości lokalizatora mL900-8p


W większości przypadków monitorowanych flot pojazdów kontrolowane jest jedynie położenie geograficzne pojazdu i jego prędkość. Na tej podstawie fleet manager jest w stanie w miarę sprawnie zarządzać swoją flotą pojazdów. Czasami jednak występuje konieczność monitorowania maszyn lub pojazdów specjalnych. W takim wypadku potrzebne jest rozwiązanie pozwalające na zdalną kontrolę nadzorowanych obwodów. To zadanie potrafi wykonać nasz monitoring w wersji "Monitoring Machina" w oparciu o lokalizator typu Lokalizator GPS mL300-8p.

Opisany lokalizator posiada:
8 wejść cyfrowych
3 wyjścia cyfrowe typu otwarty kolektor
Wejście na czujnik temperatury

Po zalogowaniu się w naszym systemie monitoringu należy przejść do Menu > Czujniki > Wejscia i wyjścia cyfrowe > Sterowanie i aktualne stany. Tu znajduje się centrum informacyjne w zakresie stanu wejść i wyjść cyfrowych lokalizatora.

Menu - wejścia i wyjścia cyfrowe

Teraz należy wybrać pojazd lub maszynę z listy po prawej stronie. Po kliknięciu na wybrany obiekt pokaże się nam lista wejść i wyjść cyfrowych wraz z ich aktualnymi stanami i guzikami do sterowania.


Wejścia i wyjścia cyfrowe

Na obrazku powyżej widzimy taki zestaw danych. Oczywiście wejścia i wyjścia można nazywać wedle własnego uznania ale to jest tematem innego artykułu.
Wejścia cyfrowe przedstawione są w kolejnosci o 1 do 8. W kolumnie aktualny stan można sprawdzić w jakim stanie się znajdują. Wyłączony oznacza, że wejście nie jest podłączone do napięcia czyli jest na potencjale masy. Stan włączone oznacza, że podane jest na nie napięcię 12V lub 24V. Oczywiście wejścia możemy tylko odczytywać.
Wyjścia cyfrowe pokazane są pod listą wejść w kolejności od 1 do 3. Są to obwody typu otwarty kolektor. Jeżeli znajdują się w stanie wyłączone oznacza to stan wysokiej impedancji. W stanie włączonym są w stanie niskiej impedancji i mogą przewodzić prąd. Ponieważ są to wyjścia więc możemy nimi sterować.

Możliwe są następujące komendy skierowane dla wyjść:
Wyłącz - wyłącza obwód
Włącz - włącza obwód
Przełącz - zmienia aktualny stan obwodu na 3 sekundy i wraca do poprzedniego

Jak widać jest sporo możliwości sterowania. Wszystkie komendy można wydawać z naszego programu. Stany są aktualizowane po około 30 - 50 sekundach od ich wydania. Należy więc chwilę poczekać. Możliwe jest też sterowanie komendami SMS ale te funkcje opisane są w innym artykule i w instrukcji absługi tego lokalzatora.


Specyfikacja techniczna mL900-8p
Komentarze


Mrozik     napisał dnia 2012-11-06 08:48:00

Mam kilka pługów śnieżnych. Ciekawe czy można tym lokalizatorem kontrolować położenie lemiesza? Chciałbym wiedzieć ile kilometrów auto przejeżdża odśnieżając a ile tylko jadąc.Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-06 08:59:05

Tak. Lokalizator mL900-8p jest urządzeniem przeznaczonym właśnie tego typu zadań. Kontrola lemiesza jest jak najbardziej możliwa. Ten nadajnik GPS posiada między innymi 8 wejść cyfrowych które umożliwiają kontrolę różnych parametrów.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3