Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Trasa przejazdu na mapie

Sposoby oglądania trasy przejazdu pojazdu


Fragment mapy

Tracker GPS, który zainstaloany jest w samochodzie przekazuje dane na nasz serwer. Te dane to między innymi koordynaty geograficzne miejsca gdzie się aktualnie znajduje. Dane te zbierane są w odstępach 30 sekundowych lub częściej. Skrócenie czasu przerw pomiędzy zbieraniem danych ma miejsce gdy pojazd zmienia kierunek lub porusza się wolno i wykonuje manewry. Dzięki temu można na mapie lepiej odzwierciedlić jego trasę. Tak zebrane dane przesyłane są do naszego centrum monitoringu w paczkach po 6 sztuk czyli co około 3 minuty.

Aby zobaczyć trasę jaką przejechał pojazd należy:
Zalogować się w systemie
Wejść do Menu > Lokalizacje > Wykonane lokalizacje obiektu na mapie


W tym monencie pokazany zostanie ekran zawierający mapę, listę pojazdów i kontrolki wyboru zakresu czasowego. Poniżej na obrazku pokazany jest widok ekranu z mapą i kontrolkami.

Czysta mapa

Należy teraz w dowolnej kolejności wybrać zakres czasowy danych jaki chcemy zobaczyć i wskazać pojazd którego trasę chcemy oglądać. Teraz należy kliknąć przycisk "Pokaż dane" który znajduje się na środku mapy. Przycisk ten pojawia się w chwili wyboru pojazdu z listy po prawej i przykrywa mapę. Po naciśnięciu tego przycisku zostanie wyrysowana trasa pojazdu. Przykładowa trasa pojazdu znajduje się na obrazku poniżej.

Mapa z trasą


Gęstość danych

Pod kontrolkami pomocnymi do określenia zakresu czasowego danych znajduje się kontrolka gęstości danych. (obrazek obok)

Dzięki tej kontrolce możemy zdecydować ile danych ma wyświetlić system. Ustawienie tej kontrolki w pozycji "Pokaż dane co 30 sekund" spowoduje przesłanie na mapę wszystkich zgromadzonych pozycji pojazdu. Może to oczywiście trwać długo. Jeżeli natomiast wybierzemy inne ustawienie to zobaczymy tylko co któryś punk pomiarowy. To pozwli odzwirciedlić trasę na mapie mniej dokładnie ale szybciej zobaczymy wyniki na ekranie.
Gdy pojazd porusza się po długiej trasie za miastem to w zupełnosci wystarczy ustawienie "Co 3 minuty". Wtedy dane pojawiają się na ekranie szybko a trasa i tak jest dobrze narysowana, bo samochód nie wykonuje manewrów. Natomiast pojazdy poruszające się po mieście lepiej ogladać ustawiając kontrolkę gęstości danych na pozycję "Co 30 sekund".Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
Help


Komentarze


Waldi     napisał dnia 2012-10-31 15:20:40

Dlaczego na czarnej linii pokazującej ślad trasy znajduje się tyle zielonych punktów ? Jaki to ma sens ? Czy nie lepiej byłoby z nich zrezygnować?Monitoring GPS     napisał dnia 2012-10-31 15:24:18

Zielone punkty obrazują na mapie miejsca gdzie lokalizator GPS dokonał pomiaru położenia zapisując długość i szerokość geograficzną. Ten punkt jest pokazany na mapie dlatego, że po kliknięciu na nim otwiera się dymek z dodatkową informacją. Ta informacja to czas wykonania pomiaru i adres. Dzięki temu łatwo połączyć miejsca i czas. Dodatkowo w menu mapy można wyłączyć wyświetlanie tych punktów jeżeli nie jest to wygodne dla kogoś.Laydy     napisał dnia 2016-06-01 07:42:36

Bardzo fajna funkcja. Działa szybko i stabilnie. Gratulacje za pomysł.Miki     napisał dnia 2016-10-06 09:27:44

Widzę na stronie, że jest już nowa wersja. Chyba nawet działa jeszcze szybciej.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3