Analiza temperatury przestrzeni ładunkowej


Widok temperatury i trasy na mapie

Niektóre pojazdy przewożą ładunki czułe na zmiany temperatury. To właśnie żywność czy leki mogą być takim ładunkiem. Jest on narażony na uszkodzenie, lub zepsucie się pod wpływem nieprawidłowego jej poziomu. W takim przypadku osoby odpowiedzialne za wspomniany ładunek powinny mieć możliwość kontroli tego parametru w czasie i przestrzeni. Pozwoli to na ustalenie w jakich warunkach przewożony był ładunek i czy ewentualne jego wady nie spowodowane są złym sposobem transportu.
Funkcje pozwalające na taka analizę zawiera nasz system do monitoriwania pojazdów i flot pojazdów. Funkcje tu opisane mogą być realizowane przez lokalizatory Standard Plus, CAN Plus i CAN Plus Tacho. Oczywiście aby można było wykonywać rejestrację poziomu temperatury konieczny jest czujnik. Należy zamówić go oddzielnie, jako wykonanie specjalne.


Po zalogowaniu się w systemie należy przejść do:
Menu > Czujniki > Pomiar temperatury i wejść > Trasa przejazdu i tempratura

MENU - temperatura pod mapą
menu - trasa przejazdu i temperatura

Po wejściu na tę stronę pojawia się nam:
- Mapa cyfrowa
- Miejsce na wykres tempratury pod mapą
- Kontrolki zakresów danych
- Lista pojazdów

temperatura pod mapą
mapa, wykres temperatury w przestrzeni ładunkowej

Aby zobaczyć dane należy wybrać ich zakres, częstotliwość próbkowania i obiekt. Następnie przyciskając guzik "Pobierz dane" zlecić pobranie danych z serwera. Na obrazku widocznym powyżej widzimy zestaw przykładowych danych z trasy przejazdu pojazdu i pomiar temperatury z tej trasy na wykresie pod mapą. Jak widać nasz monitoring GPS w sposób dokadny obrazuje sytuację w przestrzeni ładunkowej pojazdu testowego. Widać dokładnie jej wzrost w ciągu dnia i spadek w nocy do poziomu 12 stopni Celsjusza.