Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Eco Driving

Analiza techniki jazdy kierowcy


Gdy ceny paliw osiągają kolejne maksima, fleet mamagerowie dostają często za zadania zoptymalizować zuzycie paliwa monitoriwanych flot pojazdów. Oczywiście w podstawowym zakresie wystarczy wyeliminowanie bezsensownych przejazdów samochodów. Ale na tym nie kończą się możliwości naszego monitoringu GPS. Można w nim analizować technikę jazdy kierowcy znaną obecnie pod pojęciem "Eco Driving". Oczywiście zagadnienie to jest bardzo obszerne a my zajmujemy się w tym artykule tylko apektem kontroli niektórych parametrów. Funkcje opisane poniżej są wspierane przez lokalizator mL300-CAN. Wymagane jest bowiem kontrolowanie poziomu obrotów silnika i wychylenie pedału gazu w samochodzie.

Menu - eco driving

Po zalogowaniu się w naszym programie do monitorowania flot pojazdów należy przejść do Menu > Czujniki > Analiza ekonomiki jazdy Eco Driving . Widzimy ekran z mapą przygotowany na przyjęcie danych. Znajduje się na nim mapa, kontrolki zakresu czasowego i lista pojazdów. Należy wybrać zakres czasowy kontroli i pojazd. Następnie pobrać dane przyciskiem "Pokaż dane" .

eco driving

Po wykonaniu tej operacji na ekranie mam zestaw odpowiednich danch dla analizy techniki jazdy kierowcy. Poza wyrysowaną trasą na mapie jest dostępny ciekawy wykres pod nią.


Zawiera on:
Wykres prędkości
Wykres poziomu obrotów silnika
Wykres poziomu wychylenia pedału gazu

Wymienione powyżej dane są podstawą do analizy techniki jazdy kierowcy jakie udostępnia nasz program do monitorowania samochodów i maszyn. Kierowca który naciska pedał gazu do tak zwanej "dechy" czy kręci silnikiem na wysokich obrotach musi spalać paliwo w zbyt dużych ilościach. Z doświadczenia wiemy, że w tym wypadku najlepiej wychodzi analiza porównawcza w odniesieniu do innych kierowców lub jazdy próbnej.Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
Help


Komentarze


Tadzio     napisał dnia 2012-11-03 10:07:30

No wreszcie można udowodnić kierowcy, że "ciśnie auto do dechy". Tyle razy mówię żeby uważać z gazem a oni na to że uważają. No to dlaczego takie wysokie spalanie, się pytam. Auto źle wyregulowane - to słyszę najczęściej. No to teraz będą miał ich na widelcu. Ta funkcja faktycznie rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3