Dokładna analiza poziomu paliwa


Zapisy w odniesieniu do dokładnego czasu pomiaru

Czasami, gdy zachodzą wątpliwości co do czasu i miejsca wykonania tankowania czy upustu paliwa w zbiorniku, potrzebny jest dokładny, tabelaryczny widok zapisów poziomu paliwa w zbiorniku.
Lokalizatory GPS naszej produkcji posiadają zaawansowany algorytm wykrywania ruchu i postoju pojazdu. Dzięki temu gdy pojazd stoi w miejscu, nie przesyłamy na serwer danych o położeniu geograficznym, gdyż pozostaje ono wówczas niezmienne. Przysyłamy wtedy dane o innych parametrach, na przykład interesujący nas poziom paliwa. Wobec tego, gdy analizujemy dane dotyczące paliwa na widokach z mapą, nie są dokładnie obrazowane zdarzenia jakie miały miejsce w trakcie postoju pojazdu. Widać je dopiero w omawianym widoku.
Jeżeli więc w trakcie wielogodzinnego postoju pojazdu będzie miała miejsce kradzież paliwa z baku, to ustalenie dokładnego czasu tego zdarzenia będzie możliwe właśnie na tej stronie.


Zaczniemy od zalogowania się w naszym systemie Menu > Analogowe - Paliwo w zbiorniku i napięcia > Wszystkie odczyty z sond - szczegóły

MENU - paliwo szczegóły
menu - odczyty paliwa, szczegóły

Na stronie, którą widać poniżej zobaczymy:
- Tabelę z odczytami danych
- Kontrolki zakresu czasowego
- Listę źródła danch
- Listę pojazdów
- Wykres poziomu paliwa

Paliwo-wszystkie odczyty

wszystkie odczyty paliwa

Po wybraniu odpowiedniego zakresu danych i kliknięciu na wybrany pojazd zobaczymy dane. W tabeli zobrazowane mamy dokładne czasy wykonania pomiarów, a pod spodem wykres poziomu paliwa w zbioniku w badanym czasie. Wykres i tabela są bardzo dokładne, dzięki czemu pozwalają na szczegółową analizę danych. Na obrazku powyżej widać zaznaczoną chwilę tankowania pojazdu, a na wykresie przedstawione jest ile litrów zatankowano.