Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Problemy transportowe we flotach pojazdów


Ruch drogowy

Firmy transportowe natrafiają na problemy już na etapie planowania dyspozycji ładunków. Ale te najważniejsze napotykają kierowcy na drogach.

Ciężarówka

Po pierwsze sen z powiek spędzają wysokie ceny paliw, które generują bardzo wysokie koszty. Aby je ograniczyć zarządzający wybierają różne formy zabezpieczeń i kontroli takie jak karty paliwowe czy zarządzanie flotą GPS. Kolejną bolączką jest zła jakość dróg w Polsce przez co kierowcy tracą bardzo dużo czasu na stanie w korkach czy poruszanie się ze zmniejszoną prędkością ze względu właśnie na stan jezdni. Często jest ona też przyczyną powstawania korków a to kolejna zmora. Tiry często nazywane „zawalidrogami” przez kierowców samochodów osobowych często przewożą ładunki, które nie mogą pozwolić sobie na opóźnienia w transporcie. Do takich produktów należą na przykład ryby, mięso czy chociażby żywe zwierzęta. Przez stanie w korkach – szczególnie w upalne dni zbyt długa jazda generuje kolejne koszty. Aby zapobiec utracie towaru czy jego odpowiedniej jakości samochody muszą być wyposażane w dodatkowy sprzęt jaki jak odpowiednie lodówki czy wskaźniki temperatur. Dodatkowo kierowcy Tirów muszą przestrzegać rygorystycznych dla nich przepisów prawa, gdy więc minie dopuszczalny limit pracy kierowcy ten musi się zatrzymać i odczekać kilkanaście godzin, aby móc ruszyć dalej. Dodatkowo niekorzystnie na transport wpływają ceny przejazdów przez autostrady, które jeśli patrzeć na firmę, która posiada dużą flotę pojazdów pochłaniają codziennie dużą ilość gotówki. Tutaj też zwraca się uwagę na oczywisty fakt, że w Polsce jest za mało autostrad, a te które istnieją przypominają raczej ich atrapy. Brak obwodnic dużych miast to kolejny problem - często ciężarówki wręcz nie mogą przedostać się przez miasto w godzinach dziennych, gdyż ograniczają je prawa ruchu drogowego. Wszystkie te czynniki są bardzo trudne do zarządzania. Właściwie tylko system flota GPS oparta na dobrej jakości lokalizatorach GPS jest w stanie podołać takiemu zadaniu.


Taxi

Dobrą pomocą dla kierowców firm transportowych wydają się być CB Radia, za pomocą których informują się wzajemnie o zaistniałych przeszkodach drogowych czy możliwych kontrolach. Często kierowcy samochodów osobowych korzystają z wiedzy zawodowych kierowców – coraz więcej z nich również posiada CB Radia w swoich autach.


Obecnie firmy transportowe przez zbyt wysokie koszty popadają w długi. Do roku 2000 rynek ten zajmował niecałe 10% zapotrzebowania. Na przestrzeni kilku lat dziura wypełniła się do aż 60%. Niestety wraz z przypływającym kryzysem w firmach działo się coraz gorzej a i konkurencja była spora, przedsiębiorstwa tej branży zaczęły konkurować ze sobą ceną oczywiście sukcesywnie ją obniżając. Doprowadziło to do ogromnych zadłużeń. Wylicza się, że branża transportowa jest jedną z największych jaka posiada kredyty bankowe i zadłużenia z tego tytułu. Jest ona też według badań najbardziej niewypłacalna. Zła gospodarka rynkowa niestety doprowadziła tą branżę do takiego stanu, coraz częściej odbija się to niestety na zawodowych kierowcach, którzy pracują albo za dużo niższe wynagrodzenie albo nie jest im ono w odpowiednim czasie wypłacane. Wszyscy wiec czekają z utęsknieniem na poprawę koniunktury.

Komentarze


Kierowca     napisał dnia 2013-05-07 20:54:10

Najgorsza jest mordercza konkurencja. Zabija ceny i przy okazji zarobki kierowców. Z tego się zaraz bierze złodziejstwo paliwa a potem sondy do zbiorników. Wszyscy kontrolują wszystkich i co z tego ... NicKajtek     napisał dnia 2018-02-25 08:53:09

A dla floty pojazdów na poziomie 35 sztuk to jakie najlepsze rozwiązanie ? Monitoring Standard czy CAN ? Nie mamy jeszcze GPS-ów a chcemy zainstalować.Monitoring GPS     napisał dnia 2018-02-28 09:33:06

To zależy jak dokładna ma być taka kontrola. Generalnie można kontrolować tylko pozycje geograficzną i przejechane trasy lub dodatkowo parametry silnika i zużycie paliwa. Od tego zależy dobór odpowiedniego rozwiązania.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3