Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Czas pracy przedstawicieli handlowych


Przedstawiciel handlowy

Zarządzanie czasem pracy przedstawicieli handlowych pracujących w terenie i poruszających się samochodami służbowymi.

Nie da się ukryć, iż w dzisiejszych czasach wszyscy stawiają na mobilność. Ten, kto nie jest mobilny nie ma szansy bytu - ani w biznesie, ani w pracy. Oprócz mobilności, inna ważną sprawą decydującą o powodzeniu w interesach stanowi racjonalne i umiejętne zarządzanie czasem.

Przedstawiciel handlowy jest najczęściej osobą reprezentującą firmę, która go zatrudnia, dba o jej interesy i dobre relacje z klientami. Do jego zadań należy również przekonywanie oraz utrzymywanie stałego i długotrwałego kontaktu z raz już zdobytym klientem. Praca przedstawiciela handlowego polega na aranżacji i doprowadzenia do skutku spotkań z klientami, oferowaniu im usług lub też produktów firmy dla której pracuje. Najczęściej jest to praca wykonywana w pojedynkę. Od przedstawiciela handlowego oczekuje się przede wszystkim budowania, i stałego poszerzania sieci sprzedaży. Przedstawiciel handlowy powinien być zaangażowany w swoją pracę i dbać o dobry wizerunek firmy dla której pracuje. Niewątpliwie praca przedstawiciela handlowego nie jest stworzona dla każdego. Aby dobrze wykonywać swoje obowiązki, trzeba przede wszystkim idealnie czuć się w swojej roli. A więc posiadać predyspozycje do wykonywania takiej pracy. Oczywiście wielu technik i sposobów postepowania z klientami przedstawiciel handlowy uczy się na rozmaitych szkoleniach, jednak nic nie zastąpi zamiłowania do tego typu pracy. Pożądane są takie cechy charakteru, które niewątpliwie pomogą w pracy przedstawiciela handlowego. Należą do nich przede wszystkim: asertywność, sumienność i punktualność. Bardzo ważną cechą charakteru każdego przedstawiciela handlowego jest umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu z drugą osobą, oraz budowania trwałych relacji z ludźmi. W tym zawodzie liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie, jakie wyniesie po spotkaniu potencjalny klient. Oprócz dużego zaangażowania w swoją pracę, przedstawiciel handlowy powinien również w doskonałym stopniu znać branżę, którą reprezentuje. Niedopuszczalną sytuacją jest ta, kiedy pracownik nie zna oferty firmy dla której pracuje, lub nie ma choćby elementarnej wiedzy z tej dziedziny. Oczywistą rzeczą jest również fakt, iż powinien on znać na bieżąco aktualne promocje swojej firmy, by móc je w każdej chwili przedstawić potencjalnemu klientowi.

Przedstawiciel handlowy najczęściej przemieszcza się w ściśle określonym terenie. Ma wyznaczone obszary, na których prowadzi swoją działalność. Często pokrywają się one z granicami miast lub też województw. Najlepszym rozwiązaniem będzie auto, które umożliwi sprawne poruszanie się przedstawiciela pomiędzy spotkaniami z klientami. Warto, aby przedstawiciel dbał o jego schludny i czysty wygląd. Umyte auto z reklamą firmy buduje pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych kontrahentów.

Praca przedstawiciela handlowego niewątpliwie wymaga bardzo dużej samodzielności. Musi on tak umieć zorganizować czas, aby wszędzie dotrzeć w wyznaczonym terminie. Dlatego też praca przedstawiciela bezwzględnie wymaga umiejętności zarządzania czasem i organizacji pracy własnej. To niestety nie jest takie łatwe i proste, jak by się wydawało postronnym obserwatorom. Wręcz przeciwnie. Trzeba posiadać bardzo duże pokłady samodyscypliny, aby wbrew trudnościom, samodzielnie realizować plan sprzedaży i osiągnąć oczekiwane przez siebie i swoich pracodawców wyniki finansowe.

Oczywiście są różne modele organizacji swojego czasu pracy. Jednak są pewne zasady, których warto przestrzegać, gdyż mogą one pomóc w osiągnieciu końcowego wyniku i sukcesu finansowego każdego przedstawiciela handlowego. Po pierwsze: każdy przedstawiciel handlowy musi wyznaczać sobie priorytety. Uczciwie zastanowić się nad tym, czy w czasie swojej pracy poświęca się jej w stu procentach. Powinien sporządzić sobie harmonogram pracy, najlepiej w formie pisemnej, który pozwoli usystematyzować zadania, od tych najpilniejszych i najważniejszych do wykonania w danym miesiącu, tygodniu lub dniu. Taki harmonogram jest nie bez znaczenia w trakcie przemieszczania się samochodem służbowym pomiędzy poszczególnymi klientami, od jednego spotkania biznesowego, do następnego. Po drugie: realizacja planów. Realizacja wyznaczonych celów jest bezpośrednio związana z motywacją i samodyscypliną. Przedstawiciel handlowy musi poznać swoje atuty, a także słabości w zakresie zarządzania swoim czasem. W momencie poznania plusów i minusów możliwe staje się znalezienie rozwiązania wybrnięcia z każdej kłopotliwej czy stresowej sytuacji. Po trzecie: Organizacja. Warto, aby przedstawiciel handlowy zorganizował sobie tak trasę przejazdu, aby po pierwsze była ona najkrótsza, a po drugie jej pokonanie zajmowało jak najmniej czasu. Ważne bowiem jest, aby przedstawiciel handlowy nie spóźniał się na wcześniej umówione spotkania biznesowe. Od tego zależy również dobry wizerunek firmy dla której pracuje. Oczywiście nie można nigdy wykluczyć różnych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Dlatego, jeżeli przedstawiciel handlowy nie może w żaden sposób uniknąć spóźnienia, to warto aby o nim poinformował swojego kontrahenta. Będzie to świadczyło o należytym szacunku pracownika do potencjalnego klienta, z którym firma może wejść w stałą i długotrwałą współpracę. Nie można też wykluczyć takiej sytuacji, że przedstawiciel handlowy jest po raz pierwszy na danym terenie, na przykład wtedy, kiedy poszerza zasięg swojego działania, lub został świeżo przyjęty do pracy. Wtedy na pewno bardzo przydatna w organizacji i zarządzaniu czasem pracy będzie nawigacja samochodowa. Pozwoli ona optymalnie wyznaczyć trasę przejazdu, tak aby była ona nie tylko najkrótsza, lecz również i zajmowała jak najmniej cennego dla przedstawiciela handlowego… czasu. W taką nawigację samochodową może być wyposażony samochód służbowy, już w momencie, kiedy otrzyma go w swoje władanie pracownik. Również i przedstawiciel sam od siebie może zainwestować w takie urządzenie. W chwili obecnej nawigacja samochodowa nie jest już bardzo kosztowna, a poniesione przez pracownika nakłady mogą się bardzo szybko zwrócić w postaci premii i prowizji w związku z zawarciem nowych umów handlowych.
Komentarze


Pimpek     napisał dnia 2013-10-19 06:46:01

Życie przedstawicieli handlowych nie jest łatwe. To oni zawsze odpowiedzialni są na porażki firmy i wydają najwięcej pieniędzy. Ale jak firma odniesie sukces to oczywiście nie jest to ich zasługą. Teraz dodatkowo jeszcze są śledzeni przez GPS-y. Kiedyś byłem przedstawicielem handlowym. Robota fatalna i stresująca. Kopia cię z każdej strony.Jolka     napisał dnia 2013-10-20 18:55:19

No i po co te lamenty. Trzeba było się uczyć i zostać prawnikiem albo lekarzem.Kazek     napisał dnia 2013-10-24 09:41:28

Tak. Wydaje się, że kontrola tego co robią przedstawiciele handlowi w terenie jest niesłychanie trudna. Kontrola położenia pojazdu czy nadzorowanie poruszania się telefonu komórkowego to tylko część zadania.Mixer     napisał dnia 2014-02-08 17:35:09

Wydaje mi się, że przedstawiciele handlowi to taki rodzaj pracownika, którego i tak dokładnie nie skontrolujemy. Wydaje mi się, że lepiej rozliczać z wyników niż kontrolować. Po co wydawać kasę na systemy kontrolne. Jak przedstawiciel sprzedaje towar to jest OK a jak nie to trzeba go po prostu zwolnić.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3