Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Najbardziej zakorkowane ulice świata


Ulica

W tym roku firma produkująca urządzenia nawigacyjne TomTom udostępniła raport dotyczący najbardziej zakorkowanych ulic świata. Na podstawie zebranych danych z GPS zestawiono informacje dotyczące ruchu na drogach. W czołówce znajduje się Toronto, Montreal, Vancouver i Waszyngton. Z miast europejskich natomiast w tym niechlubnym rankingu wysokie miejsca zajmują Rzym, Paryż, Bruksela, Hamburg czy Sztokholm, natomiast niestety to Warszawa zajmuje pierwsze miejsce.

Warszawa

Jeśli chodzi o zestawienie miast Polski najgorzej jest w Stolicy, Poznaniu i Wrocławiu. Tutaj średnia prędkość w godzinach szczytu wynosi około 20km/h. Biorąc pod uwagę dziesięć największych miast w kraju najlepiej jest w Krakowie, gdzie średnia prędkość w tym samym czasie to około 32 km/h. Korki są zarówno w centrum miast jaki na drogach wylotowych. Jest bardzo interesujące w jaki sposób można pozyskać tak dokładne dane. Czasy gdy wykonywało się to za pomocą ankiety już dawno minęły. Obecnie nawigacje samochodowe posiadają moduły komunikacyjne do wymiany danych z serwerami dostawców usług. To dzięki temu na mapie nawigacji widzimy informacje o korkach czy wypadkach. Ale to nie wszystko. Z naszego samochodu wysyłane są też dane. Te dane to informacje o prędkości i czasach postojów. To właśnie na podstawie takich anonimowych informacji firmy wykonują tego typu raporty i analizy.


Korek

Jak podaje GDDKiA ruch na polskich drogach jest większy aż o 20% niż to było 5lat temu. Jest to średnia z wszystkich ulic w kraju, ale warto wiedzieć, iż np. w okolicach Katowic tłoczno jest aż dwa razy bardziej. Badania wykazały, że najbardziej oblegana jest dwupasmówka S86 oraz autostrada A4. Najbardziej zatłoczone regiony to Śląsk i Małopolska - o dziwo Mazowsze znajduje się dopiero na szóstym miejscu. Najlepsza sytuacja jest na Mazurach i Podlasiu.


Warto śledzić na bieżąco rankingi (nowe udostępniane są średnio co roku) najbardziej zakorkowanych ulic i rejonów kraju i nie tylko - pomoże to z pewnością zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego zniecierpliwienia.

Ruch drogowy

Jest też sporo pomysłów na to jak te korki ominąć. Pierwszy to metro. Ale są też tacy którzy w swoim mieście po prostu w czasie godzin szczytu nie ruszają samochodu z miejsca. To wydaje się rozsądnym podejściem. Gdy wszyscy śpią oni jadą do pracy. Gdy inni stoją w korkach oni już pracują. Gdy inni jeszcze pracują to oni jada już do domu. Jest to jakiś sposób.

Komentarze


Kali     napisał dnia 2012-11-01 21:02:04

Jazda po Warszawie to naprawdę tragedia. Jak muszę tam jechać to po prostu jestem chory. Już wolę pociąg i potem w samej Wa-wie komunikację miejską. Zresztą teraz tramwaje mają GPS-y i widać na tablicach kiedy pojawią się na przystanku. Samochodem po warszawie to jest naprawdę pomyłka.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3