Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Zasada działania systemu GPS


GPS, którego pełna nazwa brzmi GPS NAVSTAR - Global Positioning Navigation Satellite Timing and Ranging, co w przetłumaczeniu znaczy tyle co Układ Nawigacji Satelitarnej Określenia Czasu i Odległości to pierwszy ogólnoświatowy system nawigacji satelitarnej. System ten został opracowany przez Amerykanów a dokładniej Amerykański Departament Obrony i początkowo służył do celów militarnych. Aktualnie GPS z założenia ma być darmowy i powszechny dla wszystkich - jedynie urządzenie niezbędne do pozyskiwania danych jest płatne. Urządzenia do odczytu danych GPS produkują firmy komercyjne a na rynku światowym jest zatrzęsienie coraz to nowszych modeli ? każdy na kuli ziemskiej ma więc do niego łatwy dostęp.

Gps

Dzięki tej satelitarnej nawigacji mamy możliwość sprawdzenia naszego położenia na ziemi. Takie informacje powszechnie używane są w nawigacjach samochodowych, ale również turystycznych czy w Geodezji np. do pomiarów gruntu.


Technikę GPS stosuję się w następujących dziedzinach:
Archeologia
Budownictwio
Geodezja
Geologia
Górnictwo
Kartografia
Transport
Policja
Ratownictwo


GPS działa na zasadzie pomiarów takiego czynnika jak czas dotarcia sygnału radiowego z satelitów do odbiornika. Mikroprocesor oblicza położenie geograficzne za pomocą danych dotyczących prędkości fali elektromagnetycznych i położenia satelitów w czasie, które to informacje są wpisane w pamięć urządzenia.


Statek

Urządzenia do nawigacji produkowane są najczęściej w postaci wyżej wspomnianych nawigacji samochodowych, ale także palmtopów. Coraz popularniejsze i powszechne stają się nawigacje GPS wmontowane w telefony komórkowe. Są ciągle udoskonalane, aby sprostać wymogom użytkowników.
Ostatnio wielką karierę robią też urządzenia telemetryczne z zastosowaniem GPS. Najczęściej stosowane są one do zarządzania różnymi zasobami w terenie. Możliwości zastosowań jest tak wiele jak wiele jest różnych obiektów ruchomych. Od wielkich maszyn po nadzór na małymi dziećmi na spacerze.


Nadzoruje się najczęściej:
Pojazdy mechaniczne
Lokomotywy
Maszyny budowlane
Agregaty prądotwórcze


Komentarze


Felek     napisał dnia 2012-11-02 20:38:41

Faktycznie te GPS-y są już wszędzie. Szef założył mi do samochodu i jak stoję na parkingu 10 minut dłużej to już mam od niego telefon lub SMS "Czego nie jedziesz ?". Czuję się nie najlepiej z taka smyczą na szyi ale co zrobić. Takie czasy nastały. Inwigilacja na ulicy, w szkole to i może być w samochodzie.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3