Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Sonda paliwa


Odkąd założyłem w autach firmowych (a mam ich sporo) monitoring GPS z sondą paliwa, po kilkumiesięcznych analizach i kontroli pracowników za pomocą tego systemu złapałem się za głowę. Byłem w ciężkim szoku. Wyszła na jaw ich nieuczciwość a ja byłem jej zupełnie nieświadomy, przy tylu pojazdach nie sposób wszystkiego skontrolować za pomocą faktur. Lokalizator pojazdów nie dość, że pokazuje mi gdzie aktualnie jest dane auto (nie raz zbaczały z tras jakie miał wytyczony kierowca - pewnie załatwiali swoje prywatne sprawy) to jeszcze pokazują kiedy samochód jest w ruchu czy w postoju. Zadziwiające było to, jak długo moi pracownicy potrafią odpoczywać i nie mówię tutaj o konieczności postoju podczas długiej trasy, bo to jest oczywiste, ale o krótkich wyjazdach w miasto.


Silnik

Wracając do sondy paliwa. O ile dobrze pamiętam to zawsze ufałem pracownikom, starałem się wprowadzać dobrą atmosferę w pracy, ale odkąd koszty i ceny paliwa zaczęły stale rosnąć musiałem podjąć jakieś działania. Wszystkie samochody w firmie mam takie same - dokładnie mogę zobaczyć kto ile spala i przede wszystkim kto oszukuje. Udało mi się już wyłapać kilku , co to albo tankowali do kanistra albo w jakiś inny nieznany mi sposób przelewali paliwo. W ciągu kilku miesięcy po dokładnych analizach zrobiłem dzięki temu systemowi duże oszczędności. Teraz przynajmniej stać mnie na premię dla uczciwych kierowców i nie muszę się martwić kradzieżami w firmie, bo takich już u mnie nie ma. Mam nadzieję, że sami kierowcy też wkrótce docenią ten system.
Komentarze


Julek     napisał dnia 2012-11-10 08:25:57

Ja mam zainstalowane czytniki can. To lepsze rozwiązanie, bo dodatkowo mam jeszcze obroty silnika w systemie. Poza tym czyniki są tańsze i łatwiejsze w instalacji.kaji     napisał dnia 2012-11-12 08:48:17

No tak ale w starszych samochodach nie ma możliwości instalacji czytnika CAN. To samo dotyczy maszyn budowlanych. Tam z kolei nawet jak jest CAN to nie ma czytników do konkretnych maszyn. Tak w ogóle to jest problem ze standaryzacją w tym zakresie. Niby jest to jeden standard ale każdy producent wpuszcza w CAN-a swoje dane na swój sposób.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3