Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Która nawigacja pokieruje nas najlepiej?


Jak wynika z testów fundacji Pro-Test, która przeprowadziła poza granicami naszego kraju (we Francji i Niemczech) badania na 15 różnych nawigacjach GPS, to Garmin Nuvi 2460LMT okazał się najszybszy – w zaledwie 3 sekundy odnalazł lokalizację. Dla porównania urządzeniu nawigacyjnemu GPS TomTom Start 25 to samo zadanie zajęło aż 28 sekund.

2460LMT 2

Testy zostały przeprowadzone na rożnego rodzaju nawigacjach, w badaniu brały udział zarówno te duże o ekranie pięciocalowym, jak i mniejsze o przekątnej ekranu 4,3 cala. Wybrano urządzenia z przedziału cenowego od 392 zł do 1394 zł. W badaniach były brane pod uwagę również kryteria takie jak: czy komunikaty są wyraźne?, czy ekran wyświetla trasy w sposób czytelny i właściwy?, czy szybko znajduje satelity GPS? – i tutaj niespodzianka, okazało się, że nawigację dużo lepiej sprawdzają się pod tym kątem niż to było kilka lat temu. Pro-Test wykazał jednak, iż współczesne nawigacje nie są zbyt łatwe w obsłudze. Na 15 sprawdzanych tylko 3 z nich okazały się dostatecznie łatwe a tylko jedno urządzenie w ogóle nie sprawiało kłopotu przeciętnemu użytkownikowi. Wynika to najprawdopodobniej z bardzo dużej ilości funkcji, które często nie są zupełnie potrzebne.


2460LMT 1

Również nowa opcja urządzeń głosowych, dzięki którym możemy wprowadzić dane do nawigacji GPS za pomocą mowy zbytnio się nie sprawdziła. Nawigacje często nie rozpoznawały głosu bądź źle wyznaczały trasę wprowadzając w błąd. Nowością okazał się system Live, który dostępny jest w 4 z 15 badanych urządzeń. Za pomocą tej usługi przez sieć komórkową dostarczane są informację o aktualnych korkach w okolicy. Na okres roku lub dwóch ta opcja jest bezpłatna natomiast po tym czasie za tą usługę będzie trzeba dodatkowo płacić.


Takie testy porównawcze nawigacji GPS są bardzo ciekawe. Natomiast do ich wyników należy mieć spory dysyans. Nie biorą one pod uwagę indywidualnych preferencji każdego z nas. Powszechnie bowiem wiadomo, że to jest dobre co pasuje właśnie nam i nam się podoba.
Komentarze


Kurek     napisał dnia 2012-10-31 14:29:29

A ja mam automapę na telefon i jest ok. Zupełnie nie widzę potrzeby by kupować coś więcejZimi     napisał dnia 2012-11-03 18:16:43

A ja od wielu lat używam Garmina i nie dam się przekonać do innego. To jest jednak firma godna zaufania. O wielu już lat produkuje tego typu urządzenia i robi to doskonale.Kacper     napisał dnia 2013-07-10 17:26:05

Polecam AutoMapę i zapraszam do dyskusji na http://www.forumsamochodowe.pl/nawigacja-i-mapy-gps-vf150.htmTinelusz     napisał dnia 2014-02-25 19:18:52

AutoMapa niestety została w tyle. A szkoda bo początkowo była super. Dziś stała się nieczytelna i przeładowana drobiazgami które nic nie wnoszą.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3