Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Koszty paliwa a system kart paliwowych


Paliwo

Popularność kart paliwowych w Polsce nie jest jeszcze zbyt duża, ale jak pokazują statystyki, nieustannie rośnie. Karty dają ogromne korzyści tak dla zarządcy floty pojazdów jak i dla samych kierowców. Dzisiaj praktycznie wszystkie sieci stacji paliw wydają własne karty, z których korzystanie staje się coraz wygodniejsze i bardziej bezpieczne. Co dają takie karty i dlaczego warto z nich korzystać?

Wygodne transakcje bezgotówkowe podczas zakupów paliwa oraz system online za darmo.
Wydając kierowcom w swojej firmie karty paliwowe nie musisz już pamiętać o tym, aby zawsze wręczać im pieniądze do ręki na zakup paliwa w trasie. Karty mają określone limity i odroczoną płatność. Oznacza to, że kierowca może kupować paliwo bez płacenia za nie. Zmniejsza to także bałagan „papierkowy” w firmie. Raz w miesiącu jest wystawiana bowiem jedna, zbiorcza faktura za wszystkie transakcje przeprowadzone do tej pory na karcie. Kierowca nie musi już za każdym razem czekać na wydanie faktury. Nie ma także obawy o to, że faktura zaginie gdzieś w drodze. Przy tym wszystkim korzystanie z kart jest oczywiście zupełnie bezpłatne, a większość z nich posiada także darmowy system online dzięki któremu można na bieżąco przeglądać wszystkie dokonywane transakcje.

Kontroluj wydatki kierowców na paliwo.
W dobie bardzo drogiego paliwa kierowcy narażają firmy, w których pracują, na ogromne straty przez zawyżanie spalania swoich samochodów. Sami starają się jeździć ekonomiczne, a zaoszczędzone w ten sposób paliwo sprzedają później pokątnie. Dzięki kartom paliwowym zarządca samochodów będzie posiadał pełną kontrolę nad tym ile paliwa „przepływa” w firmie. Dostęp do systemu online zapewnia informacje takie jak czas zakupu paliwa, jego ilość oraz miejsce tankowania. Możemy realnie obliczyć ile paliwa zostało zużyte przez danego kierowcę i czy zgadza się to ze średnim spalaniem pojazdu, wyliczanym przez samego producenta. Sprawna kontrola wydatków na paliwo, w firmie zarządzającej ogromną flotą pojazdów, to niebagatelne oszczędności, które w dobie kryzysu są dosłownie na wagę złota.

Darmowa pomoc logistyczna pozwoli oszczędzać pieniądze.
Karty paliwowe to dzisiaj o wiele więcej niż tylko system wygodnych płatności oraz możliwość podglądu wydatków w czasie rzeczywistym. Firmy paliwowe, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, dostarczają zupełnie za darmo narzędzia, które pozwalają lepiej rozplanować logistycznie trasę kierowcy i tym samym przyczynić się do zaoszczędzenia pieniędzy. System online, na podstawie wprowadzonych danych, może wyznaczyć trasę z uwzględnieniem niedrogich stacji benzynowych oraz ograniczeniem kosztów związanych z opłatami drogowymi. Program automatycznie wyliczy nam łączne koszty związane z wykonaniem trasy, a więc podsumuje wydatki na paliwo oraz opłaty drogowe. Dostępne są także systemy nawigacyjne, które w czasie rzeczywistym mogą prowadzić kierowcę według założonej trasy. Dobre rozplanowanie, korzystanie z niedrogich stacji i omijanie części płatnych dróg jest kolejnym elementem obniżającym koszty utrzymania floty pojazdów w firmie.

Wygodne zestawienia i raporty.
Posiadanie nawet kilku samochodów w swojej flocie generuje ogromną ilość danych, których przetworzenie było do tej pory kłopotliwe. W przypadku bardzo potężnych flot pojazdów najczęściej zatrudniany był sztab osób, który zajmował się tak naprawdę tylko i wyłącznie analizą tych danych. Dzięki nowoczesnym kartom paliwowym będzie to o wiele prostsze, a pracownicy będą mieli więcej czasu na zajęcie się poważniejszymi zadaniami. W systemie dostępu online do karty paliwowej znajdują się narzędzia, pozwalające bardzo łatwo generować raporty na podstawie dowolnie wybranych parametrów. Jeśli, dla przykładu, mamy podejrzenia o to, że jeden z naszych kierowców kradnie paliwo, to wystarczy wygenerować raport z karty w oparciu o średnie zużycie paliwa oraz ilość przejechanych kilometrów. Dane te można porównać z nominalnym spalaniem samochodu i w razie rozbieżności mamy podstawy do większej kontroli kierowcy. To jedynie przykład, gdyż możliwości wykorzystania generatora raportów są ogromne. Co ważne, raporty mogą być generowane w formatach plików wykorzystywanych przez popularne pakiety biurowe. Korzystanie z tych narzędzi nie wymaga instalowania nowego, często bardzo drogiego oprogramowania w firmie.

Korzyści płynące z użytkowania kart paliwowych dla zarządcy floty pojazdów oraz kierowców.
Zdecydowana większość usług oraz narzędzi oferowanych przez dostawców kart paliwowych jest zupełnie darmowa. Bezpłatny jest także dostęp online do karty, z którego korzystać można przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Podsumowując, karty paliwowe są doskonałym narzędziem dla każdej firmy dysponującej flotą pojazdów. Dzięki nim Twoja firma znacząco ograniczy koszty związane z użytkowaniem floty, wyeliminuje kierowców kradnących paliwo, usprawni rozliczanie faktur związanych z zakupem paliwa oraz umożliwi dostęp do wygodnych generatorów raportów. Kierowcy z kolei skorzystają z bezgotówkowych płatności za paliwo, uwolnią się od niebezpiecznego przewożenia pieniędzy oraz uwolnią się od zbierania faktur. Oczywiście firmy paliwowe oferują dla swoich kart także płatne narzędzia, pozwalające jeszcze bardziej zautomatyzować i uprościć system kontroli wydatków związanych z użytkowaniem pojazdów. Są to na przykład różnego rodzaju aplikacje, które na bieżąco monitorują transakcje paliwowe. Monitoring połączony jest z systemem wysyłającym ostrzeżenia do administratora w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Mogą to być także dodatkowe narzędzia pozwalające łatwo księgować koszty związane z naprawami pojazdów, dane dotyczące wypadków oraz wiele więcej. Korzystanie z tych możliwości jest opcjonalne, jednak narzędzia te zdecydowanie przydadzą się firmom zarządzającym dużą flotą samochodów.
Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3