Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Kampanie społeczne dla kierowców


Co roku na polskich drogach ginie coraz więcej podróżujących ale także przechodniów. Statystyki są zatrważające. Dlatego powstaje również coraz więcej finansowanych kampanii społecznych na rzecz bezpiecznej jazdy, które mają przemawiać do kierowców. Najczęściej ukazują skutki wypadków - nie są to miłe dla oka obrazy, ale właśnie o to chodzi. Taka kampania ma na celu wywołać określony skutek emocjonalny - chwilę przemyślenia, zastanowienia i może w efekcie zmianę sposobu tak często zbyt szybkiej czy nieostrożnej, niebezpiecznej dla siebie i otoczenia jazdy.

Zebra

Przykładów kampanii można podać wiele - każda nawołuje do ostrożnej jazdy bez alkoholu i innych używek. Kampanie przypominają o zasadach dobrej jazdy nie stwarzającej zagrożenia. Prym jeśli chodzi o ich tworzenie na świecie wiodą Australijczycy - bez ogródek w swoich filmach ukazują zło pijanych kierowców nazywając ich "idiotami", ukazują przerażające skutki wypadków - ale właśnie to najbardziej przemawia do kierowców co skutkuje zmianą postawy.


W Polsce też znane są kampanie odwołujące się do emocji widza - "Złe nawyki dobrych kierowców" czy "Porozumienie bezpieczni kierowcy" - obie nawołujące do zmiany postępowań podczas kierowania pojazdu, np. nieodbierania telefonów, niepisania smsów, niepalenia papierosów i innych, które rozpraszają podczas jazdy. Na rynku polskim dużo się dzieje jeśli chodzi o uświadomienie kierowców - kampanie społeczne czy "czarne punkty" na drogach to tylko przykłady, które mają przemawiać do kierujących pojazdami. Co roku jednak wypadków jest więcej a to nie jest niestety pocieszające.

Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3