Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

GPS z wojska do cywila


GPS, który na początku stosowany był w celach militarnych aktualnie jest dostępny na całym świecie dla każdego cywila. Ten innowacyjny wynalazek wymyślił Amerykański Departament Obrony tworząc system, dzięki któremu najprościej rzecz ujmując za pomocą satelit krążących po orbicie możemy sprawdzić położenie geograficzne w każdym miejscu na kuli ziemskiej. Powszechnie nawigacja GPS stosowana jest zarówno na lądzie jak i w powietrzu, a nawet w wodzie. Zajmijmy się jednak zastosowaniem tego urządzenia na lądzie. Najczęściej wykorzystywane jest jako nawigacja samochodowa, niejednokrotnie w branży transportowej przy zarządzaniu flotami pojazdów. Pozwala lokalizować pojazdy w czasie ruchu i postoju, wytyczać trasy, kontrolować transport i pracowników, analizować przebieg całości zlecenia. To tylko niektóre z użytecznych funkcji.

Military

Nowoczesne urządzenia mają również szereg dodatkowych opcji, które ułatwiają zarządzanie. Niesłychanie ważną dla bezpieczeństwa funkcję pełni GPS w kolejnictwie, za jego pomocą możliwe jest lokalizowanie pociągów i unikanie kolizji oraz ogólne zarządzanie ich ruchem. GPS na lądzie oprócz powszechnego używania w transporcie znajduje swoje zastosowanie również w m.in. geodezji, przy pomiarach gruntu, kartografii, przy tworzeniu i aktualizacji map, rekreacji, przy wytyczaniu tras i szlaków turystycznych a nawet w meteorologii, przy mierzeniu ciśnienia lub temperatury oraz ochronie środowiska, przy kontrolowaniu gatunków zwierząt, które są zagrożone. Jak widać GPS ma szerokie zastosowanie a wymienione powyżej to tylko niektóre z obszarów jego działania.


Komentarze


Janek     napisał dnia 2012-11-02 20:32:36

Najgorsze jest to, że świat bazując na tym systemie uzależnił się od Amerykanów. Jak oni wyłączą GPS-a to dopiero będzie światowa katastrofa. A po niej kryzys i cła masa problemów.Ros     napisał dnia 2013-10-10 08:37:54

Ale jest też GLONAS. Więc powoli pęka ten monopol.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3