Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

GPS dla kierowców


Powszechnie używanym już narzędziem przez kierowców jest nawigacja GPS i to nie tylko tych, którzy pracują w branży transportowej, ale wszystkich którzy chcą szybko i bezbłędnie dojechać na miejsce. Najczęściej uruchamiana jest podczas długich podróży po nieznanych drogach, ale również w wielkomiejskim zgiełku wśród wielu uliczek miasta w których łatwo się zagubić. Jak wiadomo samochodowa nawigacja GPS służy kierowcom do wskazywania trasy według wytycznych takich jak czy droga ma być najkrótsza, najlepsza a może najłatwiejsza, te parametry możemy ustawić według uznania. Za pomocą wygenerowanej mapy zostanie wytyczona trasa biorąc pod uwagę nasze potrzeby. Najczęściej nawigacje wyposażone są w głośnomówiące zestawy, które nie tylko wskazują, ale również mówią jak mamy się poruszać po drodze ? kiedy skręcić czy za jaki odcinek drogi będzie skrzyżowanie. Niewątpliwie jest to bardzo pomocne podczas jazdy, ponieważ nie zakłóca kierowania pojazdem i nie rozprasza. Kierowca może się skupić tylko na jeździe przyjmując informacje z urządzenia nawigacyjnego do wiadomości i stosując je.

Szrot

Producenci tych systemów walcząc o klienta prześcigają się jednak w wymyślaniu funkcji dodatkowych nawigacji. Nowe modele pojawiają się na rynku nawet co kilka tygodni. Aby zachęcić do kupna dziś możemy wyposażyć się w sprzęt tego typu zawierający odtwarzacz plików MP3, oprócz funkcji nawigacyjnej możemy posłuchać muzyki. Możemy również obejrzeć wgrane do systemu filmy np. podczas postoju czy będąc na miejscu pasażera (szczególnie polecane podczas długiej podróży lub w czasie koniecznego odpoczynku) jak również wgrane wcześniej zdjęcia. Współczesne nawigacje zamiast widoku 2D są wyposażone w mapy 3D dla jeszcze lepszego zobrazowania trasy, niejednokrotnie posiadają też funkcje dzięki której możemy przybliżyć określony odcinek trasy jaki nas interesuje w celu lepszego rozpoznania (najczęściej wykorzystuje się tą funkcję w mieście gdzie małe, niewidoczne uliczki nie są już problemem). Do nawigacji można również wbudować szereg dodatkowych modułów dających jeszcze większe możliwości jak na przykład WiFi, które pozwala bezprzewodowo łączyć się z siecią internetową czy moduł TMC (Traffic Messaging Control) dzięki któremu nawigacja poinformuje nas o możliwych korkach na drodze, ale także remontach czy wypadkach, co pozwala uniknąć niepotrzebnego tracenia czasu. Ciekawym rozwiązaniem jest też moduł, który poinformuje nas alarmującym dźwiękiem o przekroczeniu prędkości. Wszystko to dla jeszcze lepszej a przede wszystkim bezpieczniejszej jazdy.


Jak widać jazda samochodem to już nie tylko przemieszczanie się z punku A do punktu B, w dzisiejszych czasach dzięki tym innowacyjnym urządzeniom to metoda na spędzanie podróży w miły i przyjemny sposób bez zbędnego stresu. Taka jazda staje się również bezpieczniejsza a to ważne biorąc pod uwagę statystyki wypadków i kolizji na drogach. Nawigacja GPS to z pewnością gadżet, który łączy w sobie wiele przydatnych urządzeń przydatnych podczas kierowania pojazdem.

Komentarze


Ania     napisał dnia 2012-11-02 20:35:54

Wielość funkcji tych urządzeń mnie przeraża. Chyba coraz bardziej brakuje nawigacji prosty i łatwych w użyciu. Za dużo w nich bajerów i niepotrzebnych funkcji. Przez to obsługa staje się coraz trudniejsza.Tomek     napisał dnia 2012-11-06 08:34:41

No bo teraz wszyscy chcą wszystkiego więcej. Taki telefon już powoli przestaje być telefonem. Staje się przenośnym komputerem, aparatem fotograficznym i nie wiadomo czym jeszcze. Natomiast funkcje telefonu są coraz bardziej schowane. To samo jest z nawigacjami GPS. Mają coraz więcej funkcji tylko okazuje się, że znalezienie tej najbardziej potrzebnej jest coraz trudniejsze.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3