Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Flota GPS - konfiguracja


Ruch drogowy
Współczesne firmy posiadają coraz bardziej rozbudowaną strukturę organizacyjną. Jednym z bardzo ważnych jej elementów jest flota pojazdów. Im firma większa i bardziej mobilna tym ilość samochodów w takiej flocie rośnie. Już nawet małe i średnie przedsiębiorstwa posiadają pokaźne floty pojazdów. A im większa jest to flota tym większe jest wyzwanie w zakresie zarządzania. Podstawowym narzędziem do zarządzania taką grupą pojazdów jest monitoring telemetryczny oparty o satelity GPS. Flota tak wyposażonych samochodów to tak zwana Flota GPS.
Jest wiele aspektów związanych z zakupem, konfiguracją oraz użytkowaniem takiego systemu. Poniżej opisane zostaną tylko pewne jego aspekty.

Dobór urządzeń i aplikacji
Przed przystąpieniem do zakupów lokalizatorów GPS należy zdecydować jak dokładnie chcemy kontrolować naszą flotę. To bardzo ważne pytanie. Często osoby odpowiedzialne za decyzje zakupu systemu nie mogą oprzeć się chęci kontroli wszystkiego. W efekcie dokonują zakupu drogich urządzeń, które zbierają ogromne ilości danych. Dane te są często niepotrzebne, jest ich zbyt dużo i w ich powodzi umykają istotne informacje. Jak więc dobrać system?

Po pierwsze należy odpowiedzieć na pytanie kto będzie w firmie obsługiwał ten system i ile to będzie osób. Przedsiębiorstwo musi mieć więc możliwość „przełknięcia” dostarczonych danych. Jeżeli więc ma zająć się tym jedna osoba i to nie na pełen etat to najlepszym sposobem ograniczenia ilości danych jest wybór prostego lokalizatora GPS – Monitoring Standard. W tej wersji dostarczy on informacji geograficznych i zestaw raportów z ruchu pojazdu. Dla niewielkich flot pojazdów osobowych jest to doskonałe rozwiązanie.
Po drugie należy ocenić jakie ilości paliwa spalane są przez wszystkie pojazdy w skali miesiąca. Dla pojazdów ciężarowych pokonujących długie trasy jest to znacząca wartość. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na kontrolę paliwa w wersji Monitoringu CAN. Ta opcja przekaże do firmy więcej danych. Co prawda będzie to wymagało więcej pracy, ale zyski mogą przewyższyć nakłady. Oszczędności na paliwie rzędu 20% są prawie pewne.

Jak widać z powyższego, nie zawsze warto kontrolować wszystko. Czasami lepsza jest tańsza kontrola podstawowych parametrów floty GPS co daje też doskonałe rezultaty.

Komentarze


Jacenty     napisał dnia 2018-02-26 18:11:37

A flota to co najmniej ile samochodów ? Ja mam 3 dostawczaki.Dixie     napisał dnia 2018-02-26 19:34:26

To trochę za mało jak na flotę. Raczej flotka. :)Monitoring GPS     napisał dnia 2018-02-28 19:30:12

Generalnie jest taka zasada. Dla małych flot samochodów (do 10-ciu pojazdów) proponujemy tańszy Monitoring Standard. Dla większych Monitoring CAN z kontrolą paliwa. Wyjątek stanowią ciągniki siodłowe. Ze względu na dużą ilość spalanego paliwa zawsze lepiej stosować Monitoring CAN. To zwyczajnie się opłaca. Koszt lokalizatora z kontrolą CAN to równowartość 100L paliwa. To niewiele.Julitkas     napisał dnia 2018-03-02 11:09:15

A samochody dostawcze ? To ani osobowe ani ciężarówki. Spalają mniej paliwa ale kierowcy potrafią też nieźle kombinować. Jak tu dobrać rodzaj lokalizatora GPS do takiej floty?

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3