Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Bolączki kierowców


Zawodowi kierowcy należą do tej grupy pracowników, którzy są bardziej narażeni na niebezpieczeństwa. Wszelkie kolizje, wypadki na drogach sprzyjają ku temu, aby zawód ten znalazł się w grupie wysokiego ryzyka. Oprócz zagrożeń płynących z otoczenia zawodowi kierowcy są również narażeni na szereg problemów zdrowotnych wynikających z ich systemu i metod pracy.

Truck 1

Jak wynika z przeprowadzanych badań istnieje szereg czynników szkodliwie wpływających na zdrowie tej grupy zawodowej: hałas, wibracje, kurz, pyły i opary spalinowe to tylko niektóre z przyczyn. Również zła pozycja siedząca, która obciąża kręgosłup powoduje poważne uszczerbki na zdrowiu. Praca zmianowa - często nocą też nie daje powodów do relaksu dla pozycji ciała, zmęczenia organizmu oraz wzroku. Zmorą kierowców autobusów jak również tramwajarzy są choroby układu krążenia będące przyczyną nadmiernego stresu i zmęczenia. Prowadzenie pojazdów w nasilonym ruchu doprowadza do przyspieszenia tętna i wzrostu ciśnienia tętniczego. Aż 60% zawodowych kierowców przyznaje się do długotrwałych bóli kręgosłupa i niezbędnych rehabilitacji. Z danych specjalistów z wydziału ruchu drogowego wynika, iż zawód ten jest nad wyraz stresogenny - kierowca codziennie narażony jest na od 3 do aż 15 sytuacji w jakich może dojść do kolizji lub groźnych wypadków.

Truck 2

Jak wynika z badań pracodawcy powinni niezwłocznie opracować lepszy system pracy dla kierowców lub chociażby zapewnić im komfortowe warunki pracy oraz w razie potrzeby rehabilitację czy leczenie w zależności od potrzeb. Sami kierowcy zaś szczególnie powinni dbać o zdrowie prowadząc zdrowy tryb życia, stosować odpowiednią dietę, unikać używek takich jak kawa czy papierosy oraz regularnie dokonywać badań.

Komentarze


Szofek     napisał dnia 2012-11-06 13:00:37

No tak. Godziny spędzone za kółkiem zawsze robią swoje. Na to nie ma rady. Praca jest ciężka i tyle w tym temacie.Jeko     napisał dnia 2014-02-09 11:57:13

No ale świata można zobaczyć też trochę. I nie są to tylko autostrady i parkingi. Jak ktoś chce to może zorganizować sobie trochę czasu aby coś zobaczyć.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3