Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

VT300

Opis działania i konfiguracja lokalizatora GPS


Odbiornik GPS typu VT300 to urządzenie produkowane w chinach w dużych ilościach. Jest to konstrukcja sprawdzona i zupełnie dobrej jakości. Zapewnia odbiór i przesyłanie protokołem GPRS danych geograficznych pobranych z systemu satelit GPS. Posiada on jedno wejście cyfrowe i akumulator. Pozwala też na komunikację za pośrednictwem SMS-ów w przypadku gdy nie potrzebujemy ciągłej informacji geograficznej o jego położeniu.

VT300 set

Lokalizator VT300 sprzedawany jest najczęściej w zestawie zapakowany w małe pudełko. W skład zestawu wchodzą najczęściej:

Odbiornik GPS
Antena GPS
Antena GSM
Wiązka kablowa
Kabel USB
Płyta CD

Opisywany odbiornik GPS jest zaopatrzony w wewnętrzny akumulator o pojemności 800 mAh. Wystarczy to do około 6-cio godzinnej pracy urządzenia w przypadku transmisji GPRS lub nawet kilka dni jeżeli bedziemy od czasu do czasu wysyłać do niego SMS-sy. Urządzenie może pracować w dwóch różnych trybach:

Odpowiedzi SMS
Transmisji GPRS

VT300

Tryb odpowiedzi SMS to podstawowy sposób komunikacji z lokalizatorem GPS. Po wysłaniu SMS-a o treści W000000,100 otrzymamy odpowiedź z linkiem do mapy i koordynatami geograficznymi miejsca gdzie znajduje się urządzenie. To tryb pracy stosowany w sytuacjach gdy tylko sporadycznie chcemy odpytywać urządzenie.

Tryb transmisji GPRS to bardziej zaawansowany sposób używania tego odbiornika GPS. Jednak przed przystapieniem do instalacji tego lokalizatora w samochodzie należy skonfigurować go w odpowiedni sposób. Do tego celu przygotowany został odpowiedni program konfiguracyjny.

W celu przeprowadzenia konfiguracji należy:
Zdjąć obudowę lokalizatora
Połączyć urządzenie kablem USB z komputerem
Uruchomić program do konfiguracji
Przytrzymując guzik na wiązce kablowej podłączyć ją do lokalizatora

Po wykonaniu tych czynności lokalizator gotowy jest do procesu konfiguracji. Należy ustawić wszystkie parametry transmisji danych jakie potrzebne są do prawidłowego przesyłania danych na serwer. W zależności od tego jakiej karty SIM używamy i jaki jest adres serwera na jaki mamy wysłać dane, ustawienia będą nieco inne.
Komentarze


Ketik     napisał dnia 2013-10-10 08:53:03

Mam takiego AVL-a. Niestety często się zacina i nie wysyła danych na serwer. Na SMS-y też nie odpowiada. Trzeba odłączyć na chwilę o zasilania. To tylko pomaga. Generalnie nie jestem zadowolony. Kupiłem tanio ale pewnie powędruje do śmietnika.Lolek     napisał dnia 2013-10-17 10:45:41

VT-300 to już bardzo stara konstrukcja. Produkują ją już wiele lat. Nie ma nawet pamięci wewnętrznej. Generalnie nie polecam tego AVL-a. Za podobne pieniądze można dostać dużo lepsze lokalizatory z pamięcią i zasilaniem bateryjnym.Marian     napisał dnia 2014-10-20 20:59:08

Mi taki lokalizator dział 3 miesiące bez problemu. Teraz zawiesza się raz w tygodniu. Chyba jednak wyląduje w koszu. Nawet nie ma tego jak naprawiać bo w Polsce nie ma serwisu.Fic     napisał dnia 2015-06-19 08:59:04

U mnie działa. Ale ja tylko od czasu do czasu wysyłam mu zapytania o pozycję SMS-em. Czyli to trochę zabawka i zabezpieczenie przed kradzieżą.Mija     napisał dnia 2016-06-01 08:14:56

VT300 to już zabytek. Do zabawy jest OK. Ale tylko tyle.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3